Dobrodošli u kutak za roditelje!

Ovdje možete pronaći korisne informacije vezane za školovanje Vašeg djeteta.

Razredni i predmetni učitelji

Učiteljice 1. - 4. razreda

Vesna Garofulić – učiteljica 1. razreda

Ljerka Kendeš – učiteljica 2. razreda

Marijana Lasan – učiteljica 3. razreda

Silvana Crljen -učiteljica 4. razreda

Razredni učitelji 5. - 8. razreda

Anita Vrkić (hrvatski jezik) – razredna učiteljica 5. razreda

Branka BuljanPerić (priroda/biologija, kemija) – razredna učiteljica 6. razreda

Manuela Srdarev (likovna kultura) – razredna učiteljica 7. razreda

Josip Knežević (tjelesna i zdravstvena kultura) – razredni učitelj 8. razreda

Ostali predmetni učitelji

Karolina Rančić – učiteljica engleskog jezika

Mladen Grubišić učitelj matematike i fizike

Maja Mezin – učiteljica geografije

Ivan Musić – učitelj povijesti

Zorana Jakulj – učiteljica glazbene kulture

Dinko Vrdoljak – učitelj vjeronauka

Martina Radnić – učiteljica informatike i tehničke kulture

Martina Srdarev – učiteljica njemačkog jezika

Najnovije vijesti

ZAVRŠETAK PRIJAVA OBRAZOVNIH PROGRAMA

Važna obavijest za učenike i roditelje Kao što je ranije najavljeno, danas, 4. srpnja u 12:00 sati, zaključane su ljestvice poretka. To znači da kandidati više ne mogu prijavljivati ili odjavljivati obrazovne programe, niti mijenjati redoslijed prioriteta. Objava...

Pročitajte više

Korisne informacije

Izborni predmeti

Uz redovne predmete u pojedinim razredima učenik može odabrati i pohađati ponuđene izborne predmete:

  • Vjeronauk – izborni predmet 1. – 8. razreda
  • Informatiku – izborni predmet 1. – 8. razreda
  • Njemački jezik – izborni predmet 4. – 8. razreda

Prema članku 27. stavku 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 94/13, 152/14,68/18), učenik može prestati pohađati izborni predmet nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu.

Zahtjev_za_upis_izbornog_predmeta

Zahtjev_za_ispis_iz_izbornog_predmeta

Zahtjev roditelja za izostanak učenika s nastave

Izostanak učenika s nastave, u slučaju pravodobnog zahtjeva roditelja, može odobriti:

  • učitelj: za izostanak tijekom nastavnog dana
  • razrednik: za izostanak do 3 (pojedinačna ili uzastopna) radna dana
  • ravnatelj: za izostanak do 7 (uzastopnih) radnih dana
  • učiteljsko vijeće: za izostanak do 15 (uzastopnih) radnih dana

Pravodobnim zahtjevom roditelja za izostanak učenika s nastave smatra se:

  • usmeni ili pisani zahtjev učitelju najkasnije neposredno prije početka nastave
  • pisani zahtjev razredniku najkasnije 1 dan prije izostanka
  • pisani zahtjev ravnatelju najkasnije 3 dana prije izostanka
  • pisani zahtjev učiteljskom vijeću najkasnije 8 dana prije izostanka

Ispričnica

Obrazac-zamolbe-roditelja-za-izostanak-ucenika-s-nastave

Zahtjev roditelja za ispis učenika iz škole

Ispis učenika iz škole može izvršiti samo roditelj ili staratelj bez obzira radi li se o punoljetnom ili maloljetnom učeniku!

Roditelj učenika, koji se želi ispisati iz škole, podnosi pismeni zahtjev  školi (obrazac se uzima u tajništvu) i predaje ga na urudžbiranje.

Roditelj je obavezan potpisati izjavu u matičnoj knjizi da je suglasan s ispisom svog djeteta iz škole.

Roditelj školi dostavlja potvrdu o upisu učenika u drugu školu. Po primitku potvrde škola će na kućnu adresu dostaviti rješenje o ispisu.

U slučaju da učenik prekida redovno školovanje škola je obavezna o tome izvijestiti Gradski ured za obrazovanje.

Skrećemo Vam pozornost da učenik koji se ispisuje iz škole krajem nastavne godine ne dobiva svjedodžbu o završenom razredu te se  iduće školske godine upisuje u isti razred, ali DRUGI PUT (kao i ponavljači).

Zamolba_za_ispis_iz_škole

Zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe

Ispis potvrda o školovanju

U e-Dnevniku za učenike i roditelje napravljena je nadogradnja kojom je omogućen ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u određeni program i razred, odnosno da ima status redovitoga učenika.

Potvrde o učenikovu školovanju mogu se koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i sl. Generirana je potvrda u PDF-formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzme na računalo ili mobilni uređaj, potvrdu se može slati e-poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.

Ispis potvrda omogućen je u e-Dnevniku za učenike i roditelje koji je dostupan na poveznici ocjene.skole.hr, a moguće ih je generirati i u CARNET-ovoj mobilnoj aplikaciji za e-Dnevnik koja je dostupna na Google Play Storeu i na App Storeu.

Detaljne upute o ispisu potvrda možete pronaći u e-Dnevnik uputama za učenike i roditelje.

Može li se roditelj žaliti na zaključene ocjene iz pojedinih predmeta?

Može. Žalba mora biti u pisanom obliku dostavljena u tajništvo škole ili poslana poštom isti dan kada je učeniku ocjena zaključena. Roditelj se istom žalbom može žaliti na više zaključenih ocjena. U slučaju žalbe Učiteljsko vijeće je sljedeći radni dan dužno razmotriti njenu opravdanost te donijeti odluku o odbijanju žalbe ili potvrditi da je žalba na sve ili pojedine zaključene ocjene utemeljena na argumentima. U tom slučaju Učiteljsko vijeće formira Komisije za ispitivanje učenika, različite za sve predmete. Komisije se sastoje od 3 člana: predmetnog učitelja (ispitivač), razrednika i trećeg člana. Ocjene pojedinih komisija su konačne.

Tko zaključuje ocjenu vladanja učenika?

Razrednik zaključuje ocjenu vladanja učenika, uz mišljenje Razrednog vijeća.

Ukoliko se učenik ne pridržava pravila, učitelj/nastavnik može predložiti određenu pedagošku mjeru razredniku, razrednome vijeću ili učiteljskome/nastavničkome vijeću, koje može donijeti odluku o izricanju pedagoške mjere učeniku.

Jesu li roditelji dužni dolaziti na satove informacija razrednika i na roditeljske sastanke?

Roditelji ili skrbnici djeteta dužni su doći najmanje na jedan sat informacija tijekom polugodišta. U slučaju nepojavljivanja roditelja, razrednik ga pisanim putem obavještava o potrebi dolaska u školu. Ukoliko se roditelj ogluši na tu obavijest smatra se da ne vodi potrebnu brigu o djetetu te postoji mogućnost da se o tome obavijesti nadležni centar za socijalnu skrb.

Raspored i vrijeme roditeljskih sastanaka i individualnih informativnih razgovora planira i donosi razrednik, a termini informativnih razgovora objavljuju se javno na mrežnim stranicama škole.

Razrednik je dužan tijekom nastavne godine održati najmanje tri roditeljska sastanka na kojima daje pregled razrednih postignuća u prethodnome razdoblju, informira roditelje o aktivnostima u razrednome odjelu te osigurava razmjenu informacija između roditelja i učitelja/nastavnika, stručne službe i ravnatelja.

U posljednja dva tjedna prije završetka nastavne godine ne organiziraju se roditeljski sastanci i individualni informativni razgovori.

Može li se roditelj ili skrbnik djeteta informirati kod predmetnih učitelja o uspjehu/neuspjehu djeteta iz pojedinog predmeta?

Može. Svi predmetni nastavnici imaju određen dan i sat primanja roditelja koji možete pronaći na stranici Individualna primanja roditelja. Roditelji se moraju najaviti barem jedan dan ranije razredniku/ici ili predmetnom učitelju.

Smiju li djeca koristiti mobitele u vrijeme malih i velikog odmora?

Ne smiju. Prema Pravilniku o kućnom redu zabranjena je uporaba mobitela ne samo tijekom nastavnih sati, nego tijekom cijelog boravka u školi. U slučaju nepoštivanja navedene zabrane učeniku se mobitel oduzima te po njega dolazi roditelj/skrbnik najranije sljedećeg nastavnog dana ili prema dogovoru s razrednicom/razrednikom.

Koliko pisanih provjera učenik smije pisati u danu, tjednu?

U jednome danu učenik može pisati jednu pisanu provjeru, ali i biti usmeno ispitan iz još jednog predmeta. U jednome tjednu učenik može pisati najviše 4 pisane provjere. Sve pisane provjere predmetni učitelji su dužni upisati u e-Dnevnik najmanje 14 dana ranije.

Što se tiče usmenih ispita, oni se provode kontinuirano tijekom godine. Takva ispitivanja nastavnici ne moraju najavljivati, a u pravilu, ne smiju trajati dulje od 10 minuta.

Iznimno, ako učenik ima izražene teškoće u glasovno-govornoj komunikaciji, može mu se omogućiti provjeravanje u pisanome obliku.

Ako učenik ima izražene teškoće u pisanoj komunikaciji, učeniku treba omogućiti provjeravanje u usmenome obliku u dogovoru s predmetnim učiteljem i stručnim timom škole.

Upisuje li se ocjena iz inicijalne provjere u e-Dnevnik?

Rezultat inicijalne provjere ne upisuje se u tablicu s brojčanim ocjenama, već u bilješke o praćenju učenika. Služi pravovremenom pružanju kvalitetne individualne informacije učeniku i roditelju.

Je li predmetni učitelj dužan ponoviti pisanu provjeru ako pola ili više učenika dobiju negativnu ocjenu?

Ne. Prema Pravilniku o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi učitelj treba ponoviti pisanu provjeru ako su ostvareni rezultati znatno drugačiji od očekivanih. To može biti slučaj kad ima previše negativnih ocjena, ali i slučaj kada veći broj učenika ostvari rezultat znatno bolji od očekivanog, tj. kada se pojavi opravdana sumnja u korištenje nedozvoljenih sredstava, bilo pri samoj provjeri ili prije provjere.

Ako pak nastavnik utvrdi da postignuća učenika na ispitu nisu dovoljna za nastavak poučavanja i učenja, o tome treba dati povratnu informaciju učenicima te u dogovoru s razrednikom i stručnom službom škole predmetni nastavnik treba odlučiti o potrebi ponavljanja pisane provjere i primjerenom obliku podrške učenicima za postizanje odgojno-obrazovnih ishoda

Treba li zaključna ocjena za pojedini predmet proizlaziti iz aritmetičke sredine svih ocjena tijekom nastavne godine?

Zaključna ocjena iz nastavnoga predmeta je izraz postignute razine učenikovih kompetencija u nastavnome predmetu/području i rezultat ukupnoga procesa vrednovanja tijekom nastavne godine, a izvodi se temeljem elemenata vrednovanja. Zaključna ocjena iz nastavnoga predmeta na kraju nastavne godine ne mora proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena, osobito ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.

Svaku ocjenu koju učenik dobije nastavnik mu je dužan javno priopćiti i obrazložiti, a ocijenjeni pisani rad i druge vrste radova nastavnik je dužan dati učeniku na uvid i čuvati do kraja školske godine.

Skip to content