« Svibanj 2024 »

Naš Detektiv Macan otputovao u Slavoniju predstaviti Pirovac
Autor: Martina Srdarev, 25. 2. 2021.

I ove školske godine uključili smo se u međunarodni projekt Naša mala knjižnica Ibis grafike, koji ima za cilj poticanje čitanja već od najranije dobi.

Ove godine sudjelujemo i u razmjeni knjižnog junaka. Odlučeno je da će to biti Detektiv Macan. Glavni je to lik knjige Slučajevi Detektiva Macana, autorice Nade Horvat. Slučajnim odabirom za projektnog partnera u razmjeni knjižnog junaka dodijeljena nam je OŠ Bršadin u Slavoniji. Naša teacherica Karolina donijela je u knjižnicu šivaću mašinu i vrijedni su se drugaši, učiteljica Ljerka i knjižničarka bacili na posao. Kako je naš Macan nastao, gdje je sve Pirovcem šetao i tako ga predstavio četvrtašima iz OŠ Bršadin, i još mnogo toga, pogledajte u prezentaciji. Nadamo se da će naši projektni partneri biti radosni kad dobiju paket s našim Macanom i koferićem u kojeg smo im stavili slatko iznenađenje - mačje jezike prema receptu iz spomenute knjige. I mi se veselimo njihovom Macanu koji će boraviti kod nas do svibnja, kada se i naš Macan iz Slavonije vraća u Dalmaciju. Ne sumnjamo da će biti prepun dojmova i jedva čekamo zaviriti u bilježnicu dojmova u koju će uz pomoć četvrtaša iz Bršadina sve zapisivati. Svoje dojmove zapisivat će i naši drugaši, o čemu ćemo u svibnju sigurno pisati...

(Za one koji žele odgledati prezentaciju do kraja, a nisu čitali ovu knjigu, prvi broj koji treba kliknuti je 4, a šifra 1156...smiley)