Započeli smo s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige
Autor: Martina Srdarev, 16. 10. 2020.

Mjesec hrvatske knjige obilježava se u hrvatskim knjižnicama od 15. listopada do 15. studenog s ciljem promoviranja knjige i čitanja. Ovogodišnji je moto navedene manifestacije Razlistaj se!

Mjesec hrvatske knjige prigodno obilježavamo i u našoj knjižnici. Započeli smo s radionicom u trećem razredu pod nazivom Razlistaj se vrlinama. Svaki tjedan knjižničarka će  u dječja srca nastojati posadi  priču tako što će učenicima redovito čitati po par poglavlja knjige Dnevnik dobrih anđela Sanje Polak. Na taj će način oni rasti u vrlinama, baš kao što i stablo raste iz posijana sjemena. Učenici će sudjelovati i u prigodnom kvizu  kako bi provjerili razumijevanje pročitanog, a nakon toga promišljati o pročitanom i kreativno se izražavati, nastojeći i druge potaknuti na razvijanje vrlina. U sklopu radionica razgovarat ćemo o ukupno 24 vrline, poput vedrine, gostoljubivosti, ustrajnosti, odvažnosti, velikodušnosti, strpljivosti, radosti, ljubavi itd...Naše savjete i ideje podijelit ćemo s ostalima u adventskom vremenu, tako što ćemo izraditi prigodni adventski kalendar s navedenim vrlinama. Na prvoj smo radionici razgovarali o vedrini, a slijedi ona posvećena oduševljenju i gostoljubivosti.

Tema radionice za drugaše je Stablo u riječi, stablo u slici. Oni su se tijekom radionice upoznali s dječjim časopisima. Nakon toga knjižničarka im je iz dječjeg časopisa pročitala priču Jesenska svečanost. Potom su sastavili vlastitu činkvinu na temu stablo, a što su još radili, i što će raditi, nastavite pratiti na padlet ploči...

I ostali razredi pridružit će se obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige, a nadamo se i online druženju s književnicom iznenađenja...wink

Made with Padlet

Naše aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige nastavite pratiti ovdje.    smiley