Priprema projekta Osiguranje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva šk. god 2020.-2021.
Autor: Jagoda Erak, 24. 9. 2020.

23.09.2020 (13:28:05 CEST)Šalje:Marijo HuljevPrima:ivanaorlovic7@gmail.com'OŠ Čista Velika - tajništvo'os-skradin@os-skradin.skole.hros.kistanje@skole.hrosdrnis@os-ampetropoljskog-drnis.skole.hrured@os-skradin.hrured@os-primosten.skole.hrured@os-drfranjetudmana-knin.skole.hrured.ravnatelj@os-domovinske-zahvalnosti-kn.skole.hrunesic@os-jgotovca-unesic.skole.hrured@os-pirovac.skole.hrured@os-tisno.skole.hrured@os-murterski-skoji.skole.hrured@os-rogoznica.skole.hrvodice@os-vodice.skole.hrPrilozi:

Obrazac-3-Izjava-partnera Obrok taj svima daj IV.docx (86 KB)
Poziv školama Osiguranje prehrane 4.doc (58 KB)

OSNOVNIM ŠKOLAMA

n/p ravnatelja

- svima

Predmet:  Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva

(školska godina 2020. – 2021.)“

- obavijest, dostavlja se

Prema zadnjim informacijama kojim raspolažemo Ministarstvo će vrlo brzo raspisati Otvoreni trajni Poziv na dostavu projektnih prijedloga „OSIGURAVANJE ŠKOLSKE PREHRANE ZA DJECU U RIZIKU OD SIROMAŠTVA (školska godina 2020.-2021.)“.

Predviđeni intenzitet potpore

Projekti se financiraju u iznosu od 100% prihvatljivih troškova projekta odnosno prijavitelj nije dužan osigurati vlastito sufinanciranje.

Ciljne skupine ovog Poziva su djeca koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva te koja su polaznici obveznog školskog programa i definirana su kao najpotrebitija prema navedenom glavnom kriteriju (str. 2) za redovito primanje prehrane na način na koji je školska prehrana organizirana ili na drugi odgovarajući način sukladno načelima zabrane diskriminacije i jednakog postupanja.

Obavezno partnerstvo:

Prijavitelj (Šibensko – kninska županija) može prijaviti projektni prijedlog na Poziv isključivo u partnerstvu s školama.

Potpuna prijava sadrži sljedeće dokumente:

1. Izjava partnera (partnerske organizacije) o istinitosti podataka, izbjegavanju dvostrukog financiranja i ispunjavanju preduvjeta za sudjelovanje u postupku dodjele bespovratnih sredstava i Izjava o partnerstvu (Obrazac 3)-datum Izjave ostavite prazan;

2. Potvrda o stanju poreznog duga za sve partnerske organizacije (škole), ne starija od 30 dana,

3. Broj učenika korisnika školske prehrane koje zadovoljavaju dolje navedene kriterije u svrhu izrade proračuna projekta.

Potrebnu dokumentaciju (pod rednim brojem 1., 2., nam dostavite u Upravni odjel za prosvjetu, znanost, kulturu i šport ŠKŽ najkasnije do 1. listopada 2020. godine). U privitku ovog e-maila nalazi se Obrazac 3, koju je potrebno ispuniti na prvoj i zadnjoj stranici (te isti potpisati i ovjeriti).

Napomena: Obroci  koje nabavljaju partnerske organizacije besplatno se dijele krajnjim primateljima. U sklopu projekta nije dozvoljeno ciljnim skupinama naplaćivati sudjelovanje u aktivnostima niti pružati bilo kakve usluge koje se naplaćuju.

Partnerske organizacije (škole) su dužne obavijestiti roditelje učenika Vaše škole o ovom natječaju i objaviti kriterije i dokaze na web stranici škole te oglasnoj ploči škole.

Roditelji bi trebali biti što ranije obaviješteni o samom Pozivu tako da imaju dovoljno vremena za prikupljanje potrebne dokumentacije kako bi njihova djeca ostvarila pravo na besplatan obrok.

GLAVNI KRITERIJ

DOKAZ

Djeca iz obitelji koje su korisnici prava

na doplatak za djecu

Rješenje o priznavanju prava na

doplatak za djecu,

potvrda doplatka za djecu

Glede gore iznijetog molimo za žurno postupanje kako bi Šibensko – kninska županija kao prijavitelj u partnerstvu s osnovnim školama što prije prijavila projektni prijedlog „Obrok taj svima daj IV“ i tako nastavili i u novoj šk. god. 2020./2021. osiguravati školsku prehranu za djecu u riziku od siromaštva.

VAŽNO: bitno je što žurnije dostaviti dokumentaciju i broj učenika koji zadovoljavaju glavni kriterij. Cijena po obroku je 5.47 kn, što je u visini prošle školske godine.

S poštovanjem,

Marijo Huljev