Ususret Mjesecu hrvatske knjige s književnicom Bojanom Meandžijom
Autor: Administrator , 11. 10. 2019.

Listopad je mjesec posvećen knjizi i čitanju. Tada, naime, obilježavamo Međunarodni mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige. I mi smo ga odlučili prigodno obilježiti gostovanjem književnice Bojane Meandžije u našoj školi.

Bojana Meandžija nas je posjetila u četvrtak, 10. listopada, i predstavila svoj autobiografski roman Trči! Ne čekaj me... U roamanu pisanom u obliku dnevnika tada trinaestogodišnje djevojčice opisuje svoje odrastanje u ratom zahvaćenom Karlovcu.

Bojana nam je čitala ulomke iz romana i  potaknula nas na dublje promišljanje o ružnoj prisutnosti zla u svijetu. Međutim, nije nas ostavila beznadnima. Podsjetila nas je da ne zaboravimo cijeniti sitnice i obične stvari u životu, da budemo jednostavni i radujemo se svemu, što često zaboravljamo. Morali smo joj obećati da ćemo za večeru imati kajganu (Bojana u romanu opisuje kako joj je ukusna bila kajgana koju im je pripremila susjeda i donijela u sklonište) i sjetiti se da stotine tisuća djece u svijetu nema što za jesti. Drugo obećanje bilo je da kada nekome pomažemo nećemo davati ono što sami ne bismo obukli ili pojeli. Na kraju nam je Bojana poručila da je obitelj najtopliji pokrivač koji nas zagrije kada nam je hladno.

Od srca joj hvala na gostovanju u našoj školi!